Diskuze > Hmyzožravé a plodožravé ptactvo > Negativní zkušenost s krmením cvrčky

Adam Bura | 09.07.2015 (14:18) | IP adresa: xxx.xxx.213.166
Dobrý den. Máte někdo negativní zkušenost s krmením cvrčy? Konkrétně mám na mysli podání několika "umírajících" jedinců (leželi na zádech a hýbali hlavou a končetinami), případně při podávání cvrčů do automatických krmítek na celý den, kde nemůžeme hlídat, zda jsou následující den všichni cvrči živí či nikoli.
Děkuji za odpovědi a názory. Bura Adam
Oldřich Bouma | 10.07.2015 (09:28) | IP adresa: xxx.xxx.156.59
Zdravím,negativní zkušenost ne,ale nepříjemnou ano.Pokud možno,tak krmím živou potravou ale nedávno jsem potřeboval odjet na další dobu ,tak jsem podal větší množství mražených cvrčků než obvykle dávám.Po příjezdu jsem zkontroloval krmení a u cvrčků všechna tělíčka byla černá - dost nepříjemný pohled a zápach,dopadlo to dobře ale nedoporučuji to zkoušet.Oldřich Bouma
Zdeněk Gajdoš | 11.07.2015 (20:28) | IP adresa: xxx.xxx.230.5
Dobrý den, pánové, jelikož se v mém případě cca 75 % z předložených cvrčků nacházelo všude, jen ne v trávicím traktu ptáků, od zkrmování živých cvrčků jsem upustil a zkrmuji nyní pouze cvrčky zmražené. Zkušenosti s tímto mám dobré, podávám hmyz dvakrát denně, čili tak na max. 9 až 10 hod. a i po této době (pokud něco vůbec zbyde) nehrozí u mražených cvrčků, zavíječů a zofobasů k znehodnocení díky vysokým teplotám, jaké panují např. i nyní. Občas mi nějaký zofobas zčerná, ale ten většinou ptáci nechají bez povšimnutí. Večer si potřebné množství hmyzu z mrazničky vložím do lednice, kdy ráno ptákům podám 50% z denního množství a další půlku po cca 10-ti hodinách při návratu z práce. Hmyz předkládám ptákům na podložku cca 20 na 10 cm opatřené umělým trávníkem.
Z vlastních zkušeností mohu potvrdit, že do deseti hodin je u mne hmyz stále poživatelný, předkládám jej v vnitřním záletu, kde teploty nedosahují zdaleka takových hodnot, jak je tomu venku. Co se týče automatických krmítek, tak u mne bylo automatické krmítko vybaveno vyjmutelným médiem, které se dalo namrazit, takže udržovalo hmyz v zásobnících "čerstvý" po delší dobu, Vyzkoušeno mám 24 hod. Přeji Vám úspěšný rok.
Z.G.
Honéger Miroslav | 24.09.2017 (14:55) | IP adresa: xxx.xxx.171.81
Chovám hmyzožravé ptáky již řadu let a za tu dobu jsem vyzkoušel řadu živého krmiva. Na zkrmování cvrčků nedám dopustit musí však pocházet od výrobce který zaručí bezvadný zdravotní stav dodaných cvrčků. Bohužel jsem se setkal i se špatnou kvalitou cvrčků. Mému kamarádovi uhynul chovný pár Loskutáků i s odchovem.Nechal udělat rozbory ve vet.ústavu, ale stejně po delších tahanicích, o odškodnění, to vzdal. Já zkrmuji jak živé, tak i mražené ve všech vývojových stádiích. Ročně zkrmím kolem 60 litrů. M.H.
Položek na stránce: 10 20 40 80
Zobrazené záznamy 1 - 4 ( 4)

Přidat nový příspěvek

Příspěvek
Jméno: *
Text: *
Kolik je dva krát tři? *
Fotografie: