Diskuze > Ostatní diskuze > Pití toků

Nový Jar hobychov | 26.02.2015 (17:57) | IP adresa: xxx.xxx.213.33
Zdravím Vás. všechny. Chtěl bych se podělit o mé poznatky na téma toka a voda. V letošních zimních měsících jsem prováděl různé úpravy budek,čistění zařízení a podobně. Prostě jsem trávil třeba celý den u ptáků v místnosti .Najednou jsem si všiml, že samec z chovného páru toků rudozobých sedí na míse s vodou, která je na stojanu, asi 120 cm nad zemí a provádí úplně stejné pohyby jako když se krmí. Prostě si nadhazoval kapky jako granulky.Ještě větší překvapení přišlo, když mi manželka oznámila, že mladá samička toků žlutozobých vodu miluje.Když kropila žaky a majny přejela postřikovačem i ostatni voliéry, aby navlhčila písek, samička se snažila chytat kapky do zobáku pak poletuje v kapkách, nakonec sedla na větev u drátěnkya nechala se poměrně dost pokropit.Dále jsem pozoroval,že chovní rudozobí občas jakoby naletí na mísu s vodou. Ostatní ptáci, jak mladí rudozobí, staří žlutozobí ani deckenův vodu vůbec nevyhledávají Tímto příspěvkem jsem se jen chtěl podělit o můj zážitek. Vím, že již před lety se daleko zkušenější chovatelé dohadovali o tom , že tito ptáci nepijí. Zdravím Vás Nový.
Adam Bura | 03.03.2015 (20:05) | IP adresa: xxx.xxx.213.166
Dobrý den paneNový.
Děkuji Vám za zajímavý příspěvek. Informace o pití toků podává i pan V.Novák, kterému tímto také za článek děkuji. Zajímavé však například je, že uvádí rozdílný přístup jeho chovanců k postřiku vodou.
U mých toků jsem pití vody také nikdy nepozoroval, ikdyž mají misku s vodou samozřejmě k dispozici. Postřikům (především kvůli aplikace F10) se spíše také vyhýbají a stejně se snaží schovat i ve venkovní voliéře před deštěm.
Bohužel, narozdíl od Vás obou, jsem toka prozatím neodchoval :).
Bura Adam
Emil Škoda | 03.03.2015 (21:54) | IP adresa: xxx.xxx.163.196
Dobrý den pánové,
v chovu toků jsem úplný začátečník, ale i já jsem pozoroval jak toko pije z misky. Déšť a rosení také nemusí.
Pěkný den, Emil.
Položek na stránce: 10 20 40 80
Zobrazené záznamy 1 - 3 ( 3)

Přidat nový příspěvek

Příspěvek
Jméno: *
Text: *
Kolik je dva krát tři? *
Fotografie: