Diskuze > Hmyzožravé a plodožravé ptactvo > Nejlevnejsi plodozravi ci hmyzozravi

Petr Stefanek | 03.03.2015 (11:15) | IP adresa: xxx.xxx.218.10
Dobry den,

zatim chovam jen papousky, ale rad bych zacal s chovem techto operencu.
Bohuzel si nemohu poridit drahe exponaty a rovnez bych chtel zacit s necim jednodussim.
Mohli byste mi prosim doporucit nejake druhy?
Dekuji!
Adam Bura | 03.03.2015 (20:13) | IP adresa: xxx.xxx.213.166
Dobrý večer,
pokud se zajímáte především o cenu, tak nejlevnějším měkkožravým ptákem bude zřejmě myšák hnědokřídlý (Colius striatus). Cena se pohybuje okolo 1200 Kč/ks. Ani jeho chov není nikterak obtížný, ale pro většinu chovatelů nepatří mezi příliš atraktivní druhy.
Všeobecně známé druhy jako timálie, drozdi, bulbulové a špačkovití se pak začínají prodávat od 3000 Kč.
Jako jedny z nejvhodnějších pro začátečníky doporučujeme některé druhy turaků. U těch se pak nejnižší ceny pohybují okolo 5000 Kč.
Bura Adam
0120-tnz-ken-150303081327.jpg
Radek Nesvačil | 03.03.2015 (20:28) | IP adresa: xxx.xxx.117.39
Dobrý večer,

přesně tak jak píše Adam. Důležité je také to, jestli máte k dispozici temperované zimoviště, jak velké prostory můžete ptákům nabídnout apod. Mnohem lepší varianta je vybrat si nějaký druh, který Vás zaujme a začít zjišťovat informace právě o něm. Pokud Vám jde především o finanční stránku, musíte také počítat s tím, že tato skupina ptactva vyžaduje speciální krmiva, ovoce a v době odchovu hmyz apod.
Martin Hlásenský | 03.03.2015 (20:33) | IP adresa: xxx.xxx.181.151
Dobrý den,
jak už výše napsal Adam, záleží na tom k čemu Vás to táhne více a jaké podmínky můžete Vašim ptáků poskytnout. Já mám turaka bělokorunkaté a po stránce chovu bez problému. Z turak jsou v ČR dostupné t. chocholaté, červenokorunkaté, Livingstonovi a fialoví. Občas se v nabídce objeví i t. Schalowův či bělolící. Ceny se pohybují od necelých 5000 Kč až po cca 9000 Kč za kus.

Ostatní druhy budete shánět u nás obtížněji a nejspíše budete muset vyrazit na nákup do zahraničí. Ceny jsou obvykle také někde jinde, cca od 400€ za kus výše, dle druhu + doprava. Ptáci to jsou čilí, zvědaví, neničí příliš rostliny ve voliéře ani voliéru samotnou. Kromě nutnosti zimování jakožto afričtí ptáci bez problému i pro začátečníka.

Přeji šťastnou volbu při výběru toho pravého druhu a pochlubte se zda a co jste si vybral.
img-0616-150303083327.jpg
Petr Stefanek | 03.03.2015 (22:40) | IP adresa: xxx.xxx.168.53
Dekuji za odpovedi.
Libi se mi timalie cinske.
Nejsou tolik narocne, jak ctu. Nepotrebuji temperovane zimoviste.
Slo by s nima rovnez chovat napriklad sykorice vousate, sykory azurove, brhliky, brkoslavy severni?
Snesly by se?
Vim, ze na zbytek je nutne povoleni.
Petr Stefanek | 08.03.2015 (20:25) | IP adresa: xxx.xxx.168.53
Dekuji za odpovedi.
Libi se mi timalie cinske.
Nejsou tolik narocne, jak ctu. Nepotrebuji temperovane zimoviste.
Slo by s nima rovnez chovat napriklad sykorice vousate, sykory azurove, brhliky, brkoslavy severni?
Snesly by se?
Vim, ze na zbytek je nutne povoleni.
Oldřich Bouma | 12.03.2015 (08:43) | IP adresa: xxx.xxx.156.59
Doporučuji timálie chovat samostatně,ve společném chovu s téměř stoprocentní jistotou neodchováte nic a při obhajobě svého hnízdního teritoria pravděpodobně i usmrtí ostatní menší ptáky,nebo je nepustí ke krmení.Možná by to šlo pouze ve velkých voliérách nad 100 m2-ale to už je jenom "možná"
Jindřich Doskočil | 24.08.2015 (15:14) | IP adresa: xxx.xxx.10.8
Dobrý den,
přemýšlím o podobném řešení jako bylo uvedeno shora v předchozím článku. Rád bych také přešel na hmyzožravé ptáky. Líbí se mi kardinálové. Který druh bych měl chovat si raději nechám poradit,ale líbili by se mi kardinálové červení.V místě zimoviště teplota neklesá pod 15 st. C. Zatím neznám žádné chovatele a tak přivítám každou dobrou radu. Zkušenosti mám s drobnými exota a papoušky. Na vašem webu jsem si přečetl mnoho velice zajímavých a poučných článků. Těším se na odpověď.
Jindřich Doskočil iternet. adresa: doskocil.jindrich@seznam.cz
Pavel J | 28.12.2016 (18:32) | IP adresa: xxx.xxx.111.237
Dobrý den , máte někdo zkušenosti s chovem těchto modravců ?
180252-161228063243.jpg
Položek na stránce: 10 20 40 80
Zobrazené záznamy 1 - 9 ( 9)

Přidat nový příspěvek

Příspěvek
Jméno: *
Text: *
Kolik je dva krát tři? *
Fotografie: